Twój Dom

Narożniki tapicerowane

Narożnik to jeden z najwygodniejszych istniejących mebli wypoczynkowych. Co prawda, zajmuje dużo więcej miejsca od klasycznej kanapy czy sofy, ale wygrywa z nimi jego funkcjonalność. Narożniki tapicerowane to meble, których sprzedaż nie maleje wraz z upływem czasu i zmieniającymi się trendami. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem narożnika, przedstawię pokrótce jego zalety oraz wady.

Zacznijmy więc od zalet:

 • Połączenie funkcji sofy i fotela
 • Duży wybór rodzajów narożników
 • Duża wygoda dla gości podczas spotkań towarzyskich
 • Możliwość wygodnego spania
 • Możliwość ustawienia narożnika w dowolnym miejscu
 • Możliwość dopasowania modelu do modernistycznych wnętrz

Żeby jednak wykluczyć złe dopasowanie mebla do metrażu pomieszczenia, warto wspomnieć o wadach narożników, a są nimi:

 • Duże gabaryty
 • Mebel ten nie pasuje do klasycznych wnętrz
 • Wysoka cena
 • Nie sprawdza się w małych pomieszczeniach

Jak widać narożniki posiadają więcej zalet niż wad, więc jeśli wielkość pomieszczenia tego nie wyklucza, jest to zakup dużo bardziej polecany od zakupu zestawu foteli i sofy, głównie z tego względu, że jako jeden duży mebel, zajmuje mniej przestrzeni. Najczęstszym miejscem w którym zostaje postawiony pozostaje róg pomieszczenia, dlatego salon zyskuje więcej przestrzeni.

O czym pamiętać przy wyborze narożnika?

Wybór narożnika tapicerowanego jest ściśle uzależniony od stylu i kolorystyki pomieszczenia w jakim ma się znajdować, oraz od preferencji odnośnie materiału z którego wykonane jest obicie. Przy wyborze narożnika skórzanego, warto kierować się współczesnymi trendami. Połyskująca skóra wyszła z mody już dawno, lecz obecnie oferujemy bardzo elegancko wyglądające narożniki z matowej skóry. Modnymi kolorami wciąż pozostają odcienie pastelowe. Zapomnijmy więc o czarnych meblach – wyglądają zbyt przytłaczająco nawet w dużym salonie. Modne są w dalszym ciągu jedynie czarne elementy mebli, nie całość. Jednak dla miłośników ciemnych odcieni, ciekawą alternatywą są meble w kolorze grafitu, brązu, odcieni szarości. Dla miłośników ekstrawaganckich wnętrz, posiadamy także narożniki w kolorze bordo, oraz nasyconej czerwieni i zieleni. Ciekawym połączeniem kolorystycznym, jest zestawienie dwóch kontrastujących barw, np. czerni i bieli. Takie narożniki pasują jednak do bardzo modernistycznych wnętrz, posiadających podobnie skomponowane elementy. Wspomniana kolorystyka dostępna jest zarówno dla modeli skórzanych jak i materiałowych.

Do wyboru mamy wiele materiałów obiciowych, począwszy od skór naturalnych i ekologicznych po materiały plamoodporne. Materiał plamoodporny jest bardzo dobrą alternatywą dla skór, ze względu na niższą cenę oraz odporność na uszkodzenia. Materiały plamoodporne nie tylko chronią mebel przed nieestetycznymi plamami od kawy czy wina, ale również przed grzybami i roztoczami, są więc idealnym wyborem dla alergików.

Jeśli chodzi o kwestię wygody, należy wziąć pod uwagę jakie funkcje narożnika są nam potrzebne. Jeśli często przyjmujemy gości, oraz dysponujemy dużym salonem, najlepiej spisze się duży narożnik, posiadający funkcję spania, ze skrzynią na pościel. Zapewni on nie tylko wygodę podczas spotkań towarzyskich, ale także umożliwi wygodny nocleg. Narożnik tapicerowany może wówczas posiadać wygodne podłokietniki.  Kiedy jednak nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, wybierzmy nieco mniejszy narożnik. Mniejsze modele także oferują funkcję spania, ale aby tej przestrzeni było wystarczająco dużo, najlepiej wybrać model z poduszkami zamiast podłokietników. Wtedy przed położeniem się spać, wystarczy je zdjąć.

Teraz przyjrzyjmy się technicznym aspektom, a mianowicie systemom rozkładania narożników. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Delfin – najczęściej stosowany, szybki i prosty w obsłudze system. Wystarczy wysunąć spod siedzenia wózek, oraz podciągnąć do góry znajdujący się na nim materac. Schowek na pościel znajduje się pod drugą częścią narożnika. Niewątpliwą zaletą systemu delfin jest uzyskanie dużej i wygodnej przestrzeni do spania.
 • System DL – polega na wysunięciu siedziska a następnie złożeniu oparcia. Zaletą tego systemu jest spory schowek na pościel oraz spora i równa powierzchnia do spania.
 • Leopard – rozkładanie łóżka odbywa się jednym ruchem. Wystarczy unieść siedzisko w górę, a następnie opuścić w przód. Jednocześnie druga powierzchnia do spania wysuwa się automatycznie. Zaletą tego systemu jest prostota w obsłudze oraz nie rysowanie podłogi podczas składania i rozkładania mebla.

Mam nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże Państwu w wyborze najodpowiedniejszego dla siebie narożnika. W razie wątpliwości, wykwalifikowana obsługa sklepu udzieli Państwu najlepszych rad i postara się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *