buciki ortopedyczne
Twoje zdrowie

Buty profilaktyczne

Obuwie jest bardzo ważnym elementem naszego ubioru codziennego. Pełni ono głównie funkcję ochronną dla naszych stóp oraz dolnej części nogi. Chroni bowiem przed urazami, których możemy doświadczyć chodząc, na przykład boso po ulicy. Dodatkowo jego ozdobna forma znajduje swoje zastosowanie jako element uzupełniający lub dekorujący nasz strój. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór obuwia, ponieważ dzięki niemu dbamy o prawidłowy rozwój postawy. Gwarantuje to zdecydowanie mniejsze możliwości wystąpienia wad postawy w przyszłości.
Z tych właśnie powodów już od najmłodszych lat rodzice powinni zadbać o stopy swojego dziecka. Dlatego rekomendowane dla maluchów są buty profilaktyczne, Ten rodzaj obuwia wpływa korzystnie na odpowiedni kształt i wymiary stopy, ponieważ zapewnia właściwy rozwój pięty oraz ochrania ją przed powstawaniem różnego rodzaju dolegliwości i ich deformacji. Dodatkowo można w nim umieścić wkładkę ortopedyczną, w sytuacji zalecenia jej przez lekarza ortopedę.
Wygląd zewnętrzny tego rodzaju butów niczym nie różni się od zwykłych, powszechnie noszonych. Ma do duży wpływ na dobre samopoczucie naszego dziecka. Dodatkowo wyposażone są w trzy paski z regulowanym zapięciem, umożliwiające swobodne otwarcie bucika i jego odpowiednie dopasowanie oraz bezproblemowe włożenie do niego stopy. Tylna część tego obuwia jest usztywniona, w celu utrzymania stopy we właściwym położeniu oraz zapobiegania wykoślawiania buta w tym obszarze.
Jeśli chcemy zakupić ten rodzaj bucików warto udać się do profesjonalnego sklepu, w którym otrzymamy profesjonalną obsługę. Niewłaściwy jego wybór może wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Źródło: befado sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *