najlepsza laweta
Auta, Motocykle

Laweta Wolsztyn

Laweta jest pojazdem tak wielofunkcyjnym, że większość warsztatów samochodowych nie wyobraża sobie bez nich funkcjonowania. Komu jeszcze potrzebna jest laweta?

Pojazd ten ma za kabiną kierowcy specjalną platformę wyposażoną w wyciągarkę, dzięki czemu można na niej bezpiecznie transportować samochody zarówno sprawne, jak i uszkodzone. Korzystają z tego warsztaty samochodowe, oferując transport rozbitego samochodu bezpośrednio z miejsca wypadku.

Lawety dzielimy na piętrowe i pojedyncze. Z tych drugich korzystają pomoce drogowe, zabierając jedno auto w docelowe miejsce. Lawety piętrowe wykorzystywane są między innymi przez komisy samochodowe. Przewożone są na nich auta używane lub nowe, po kilka sztuk w tym samym czasie.

Na laweta Wolsztyn przewozić można również TIRy i auta ciężarowe, można też używać ich do holowania specjalistycznego, między innymi sprzętu budowlanego, ciężkich materiałów, przyczep kempingowych, maszyn rolniczych oraz łodzi.

Lawety z wyciągarką wykorzystywane są również do pracy w trudnych warunkach. Można z ich pomocą wyciągać samochody, które utknęły w rowie, błocie, piasku lub zbiorniku wodnym.

Spośród lawet wyróżniamy również specjalne autolawety. Różnica pomiędzy lawetą i autolawetą to mniej więcej to samo co „szyby i auto szyby”. Zwykła laweta to tylko przyczepa, na której ustawiamy inne pojazdy, autolaweta natomiast to połączenie przyczepy wyposażonej w wyciągarkę z samochodem, który jest w stanie sam się przemieszczać.

Mnogość zastosowań sprawia, że zapotrzebowanie na usługi holownicze ciągle wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *