Inne,  Traktory

Mądry rolnik

Każdy mądry rolnik wie, że to nie nasiona są największym kosztem związanym z życiem na wsi a przede wszystkim części do zetora.

Oczywiście trochę żartuję, są inne, zdecydowanie bardziej dotkliwe koszty, te najgorsze związane są chociażby z klęską żywiołową, która niestety od czasu do czasu nawiedza pola. W takich wypadkach części do ursusa wydają się być niczym kupno zabawek dla dzieci na gwiazdkę – dotkliwe, ale zasadniczo mile widziane.

Wszyscy, którzy od lat uprawiają w pocie czoła swoją ziemię wiedzą doskonale, że jest to biznes, który ma swoje niezliczone korzyści. Każdy, kto kiedykolwiek miał przyjemność kosztować prawdziwej marchwi, posadzonej na niepryskanej ziemi, bez nawozu ten wie, że fragment własnej ziemi to jest coś! Jednak warto pamiętać, że niestety każdy rolnik prędzej czy później zmuszony będzie odwiedzić sklep rolniczy. Dlaczego?

To banalnie proste, mimo, że wszelkie symulatory farmy nas tego nie uczą, to jednak maszyny rolnicze takie jak chociażby traktory czy ciągniki potrafią się zepsuć. Nie tylko potrafią, ale też bardzo często się psują.

Ktoś mógłby teraz powiedzieć, że te najnowsze modele są zdecydowanie mniej awaryjne. Jest to oczywiście prawda, nowy ursus to sprzęt, przy którym naprawdę trzeba się postarać, żeby przestał działać. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdego z nas stać na najnowszy sprzęt, a ten starszy, niestety lubi się zepsuć. Taki już urok starego sprzętu, że się psuje. Oczywiście koszt naprawy może nie jest najwyższy, jednak dobrze jest mieć przynajmniej kilka części zapasowych w garażu, na wypadek, gdyby „coś” siadło, kiedy jesteśmy akurat w szczerym polu.

Autor:części do ursusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *