Turystyka

Wakacje objazdowe

Coraz częściej Polacy nie spędzają wakacji stacjonarnie. Zamiast przesiadywania w jednym hotelu, większość z nas decyduje się na odwiedzenie większej ilości obiektów noclegowych, podczas urlopu w formie objazdowej.

Budżet

Planując trasę, środki finansowe, które zamierzamy na nią przeznaczyć, zdecydowanie będą warunkować jej przebieg. Pamiętajmy, iż pieniądze przeznaczymy na paliwo lub inne środki transportu (np. bilety kolejowe), noclegi, atrakcje, gastronomię i pamiątki. Szacunkowe koszty należy powiększyć przynajmniej o 20 procent, zakładając niespodziewane wydatki. Czas gra na naszą niekorzyść – warto spróbować dokonywać rezerwacji w trybie first minute, co być może pozwoli nam na oszczędności.

Miejsca docelowe

Podczas podróży, w niektórych miejscach spędzimy więcej czasu niż w innych. Zwyczajowo, w nich albo w ich okolicy, szukać będziemy noclegu, co pozwoli nam na efektywniejsze wykorzystanie czasu w okolicy. Warto zorientować się czy w tych miejscowościach nie znajdują się hotele skupione pod jedną marką, oferującą program lojalnościowy. Dobrym przykładem takiego „brandu” jest Best Western, na stronie którego – bestwestern.pl – możemy rezerwować hotele na całym świecie, korzystając z jednego, globalnego programu lojalnościowego.

Hotel w Krakowie? Tylko https://www.bestwestern.pl/booking-path/hotel-details/best-western-premier-krakow-hotel-krakow-81010.

Terminy, daty


Planując wakacje stoimy między ciężkim wyborem – możemy oszczędzić dni urlopu wypoczynkowego (podczas tzw. długich weekendów), ale będziemy wtedy korzystać z ofert o wyższej cenie. Z drugiej strony, możemy wykorzystać urlop w mniej popularnym terminie i wyszukiwać tańszych ofert.
Kalendarz przyda nam się nie tylko do złożenia wniosku urlopowego w pracy. Dzięki niemu, będziemy mogli oszacować pogodę, która sprzyjać będzie naszej podróży. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy będziemy podróżować z dziećmi albo zwierzętami.

Towarzysze podróży


Jeśli wraz z nami podróżować będą dzieci albo zwierzęta, wymusi to na nas konieczność nie tylko wyszukiwania odpowiednich hoteli, ale i dobierania atrakcji akceptujących naszych towarzyszy. Zarówno dzieci, jak i zwierzęta, nie są akceptowane na terenie każdego punktu gastronomicznego lub atrakcji turystycznej. Mało tego, wiele z hoteli przyjmujących psy, nie pozwala na ich pozostawienie w ośrodku bez opieki! Na etapie planowania wakacji objazdowych warto rozejrzeć się za tzw. hotelami dla psów przy trasie naszej eskapady, gdzie zawsze będziemy mogli na kilka godzin pozostawić pupila oraz punktami opieki, w których możliwe jest zostawienie dziecka pod profesjonalną opieką przeszkolonej kadry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *